Lampa błyskowa Yongnuo YN600EX-RT II...
Lampa błyskowa Yongnuo YN600EX-RT II...
Lampa błyskowa Yongnuo YN600EX-RT II...
Lampa błyskowa Yongnuo YN600EX-RT II...
Lampa błyskowa Yongnuo YN600EX-RT II...
Lampa błyskowa Yongnuo YN600EX-RT II...

Lampa błyskowa Yongnuo YN600EX-RT II (stopka Canon)

YN600EXC-RTII 6947110910819
 

Przeznaczenie lampy Yongnuo YN600EX-RT II

YN600EX-RT II to udoskonalona wersja dobrze przyjętej lampy błyskowej, która w porównaniu do poprzedniej wersji charakteryzuje się  mocą błysku o liczbie przewodniej GN 60 (ISO 100, 200mm).  Lampa obsługuje radiową komunikację w systemie Canon RT oraz synchronizację błysków z krótkimi czasami migawki HSS (do 1/8000s). Wyposażona została w czytelny wyświetlacz LCD usprawniający konfigurację i obsługę lampy, system wspomagania autofocusa oraz zoom palnika.

Cechy wyróżniające

Sterowanie bezprzewodowe

YN600EX-RT II może być używana zarówno na stopce aparatu (wykorzystując tryb TTL, stroboskopowy lub manulany), jak i bezprzewodowo (za pomocą sterowania zgodnego z systemami Canon Speedlite RT). W trybie Master i Slave współpracuje z lampami Yongnuo YN600EX-RT, Canon 600EX- RT, 600EX II-TR oraz 430EXIII).

Działając w trybie Slave  lampa może odbierać sygnał optyczny od lamp Yongnuo YN600EX-RT II, YN568EX II, Canon 600EX-RT, 600EX II-RT, 580EX II, Nikon SB-700, SB-800, SB-900, SB-910 lub lamp wbudowanych w aparaty Canon i Nikon. Podczas takiego działania można wykorzystać tryb TTL, manualny lub stroboskopowy. Lampa współpracuje również z  systemem optycznego wyzwalania błysku. Może dzięki temu sterować lampami  Canon oraz Yongnuo serii EX (z wyłączeniem modelu YN585EX).

Lampa ta może być sterowana przy użyciu zewnętrznych wyzwalaczy radiowych, takich jak Yongnuo YN622 czy RF603, a także poprzez gniazdo PC z dowolnym odbiornikiem.  Dzięki tym rozwiązaniom lampa daje wiele możliwości tworzenia schematów oświetleniowych. 

Duży, podświetlany wyświetlacz LCD

Wygodny odczyt ustawień Komfort użytkowania zapewnia czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem. Dodatkowo możliwe jest włączenie i wyłączenie informacji dźwiękowych o naładowaniu i gotowości do ponownego błysku, kiedy tylko chcemy być możliwie najciszej. 

Tryb HSS

Dzięki współpracy z trybem HSS (synchronizacja z krótkimi czasami) możliwe jest fotografowanie przy czasie nawet 1/8000 s. wykorzystując przy tym światło lampy. To doskonałe rozwiązanie do fotografowania bardzo szybko przemieszczających się obiektów lub ciekawych efektów z zamrożeniem ruchu.

Obracana i odchylana głowica

Lampa została wyposażona w obrotową głowicę pozwalającą na obrót w poziomie do 180 stopni w każdą stronę oraz w pionie od -7 do 90 stopni. Takie rozwiązanie pozwala  kierować światło  błysku w dowolnym kierunku a także odbijać je od innych powierzchni. 

Palnik z zoomem

YN-600EX-RT II posiada regulowany palnik zmieniający kąt rozsyłu światła w zakresie ogniskowych 20-200. Zoom palnika może być regulowany ręcznie lub automatycznie, wraz ze zmianą ogniskowej w obiektywie.

Wyciągany dyfuzor oraz odbłyśnik

W uzyskaniu bardziej rozproszonego, miękkiego światła pomoże chowany w głowicę dyfuzor a wyciągany odbłyśnik pozwoli na skierowanie cześci światła na wprost podczas uniesionej głowicy.

Wbudowana fotocela

Yongnou YN600EX-RT II została  wyposażona w fotocelę z trybem S1 i S2 (z pominięciem przedbłysku), dzięki czemu może być wyzwalana bezprzewodowo przez aparaty wszystkich marek.

Zasilanie akumulatorami typu AA lub akumulatorem zewnętrznym

Lampa YN600EX-RT II jest zasilana za pośrednictwem 4 akumulatorów lub baterii typu AA. Dzięki temu możemy zaopatrzyć się w dodatkowe zasilanie nawet w zwykłym kiosku, praktycznie na całym świecie. Dodatkowe złącze w lampie pozwala też na podłączenie "battery pack" - a czyli zewnętrznego akumulatora zwiększającego wydajność lampy.

Gniazdo PC i USB

 Znajdujące się w lampie YN600EX-RT II gniazdo PC pozwala na podłączenie odbiorników innych firm a port mini USB umożliwia aktualizację oprogramowania.

Dioda wspomagająca autofocus znacznie przyspiesza ustawianie ostrości w ciemności, co usprawnia pracę z lampą. 

Używamy Ciasteczek w celu personalizacji / dostosowania strony dla Użytkowników.
Pozostając na stronie akceptujesz zgodę na stosowanie przez nas Ciasteczek / Cookies.