Filtr polaryzacyjny B+W XS-Pro...

Filtr polaryzacyjny B+W XS-Pro Digital HTC Circ.-Pol Kasemann MRC nano 77mm

1081478 4012240009558
 

B+W XS-Pro HTC Käsemann Polarizer

Schneider Optics B+W

Filtry niemieckiej marki B+W od dziesięcioleci znane są z doskonałej jakości optycznej i ponadprzeciętnej trwałości. W zakresie oferowanej jakości obrazu, ochrony przedniej soczewki i trwałości szybko zyskały miano filtrów pierwszego wyboru wśród zawodowych fotografów i filmowców. Po dziś dzień są synonimem najwyższej klasy filtrów fotograficznych, na których wzorują się japońskie i chińskie marki. Od założenia marki w 1947 roku, filtry B+W produkowane są w Niemczech, skąd pochodzą najlepsze materiały, innowacyjne technologie oraz ściśle kontrolowana jakość wytwarzania.

źródło: Schneider Optics GmbH

Filtr polaryzacyjny kołowy B+W XS-Pro HTC Käsemann to profesjonalny filtr polaryzacyjny B+W należący do światowej czołówki w kategorii trwałości i jakości optycznej.  Wykorzystuje specjalnie wyselekcjonowaną, polerowaną folię polaryzacyjną Kaesemann, charakteryzującą się doskonałą jednorodnością, gładkością powierzchni oraz wysoką skutecznością polaryzacji w całym zakresie światła widzialnego.

itwDLeRPRQCZEc1JdnVo8wFi724UOzRLxLubVrUqzSl2WzL57HTM3cHN9dBZSt8HAUKbo-j_mpjvUl8QixycaYpJz1iGV708UwM7ZodWZn8mD0YhjdYTRDx2zraRc7r34Q4O7tTJ=s0

Opracowany przez B+W proces cementowania szkła, obustronnie zabezpiecza folię polaryzacyjna dwiema cienkimi taflami szkła optycznego Schott, które następnie pokrywane jest 16 warstwami warstwami antyrefleksyjnymi i ochronnymi MRC nano. W ten sposób powierzchnia kołowego filtra polaryzacyjnego Kaesemann uzyskuje właściwości antyrefleksyjne oraz odporność na wodę i zabrudzenia.

Po lewej, zdjęcie bez filtra. Po prawej zdjęcie z filtrem polaryzacyjnym XS-Pro HTC

źródło:Schneider Optics GmbH

Filtry polaryzacyjne XS-Pro HTC, dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów optycznych i opracowanych technologii, charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem transmisji światła. Oferują przy tym najniższy na rynku spadek ekspozycji wśród filtrów polaryzacyjnych, wynoszący od 1 do zaledwie 1.5 stopnia przysłony.

Powyższe parametry a także super cienka i wytrzymała mosiężna oprawka sprawiają, że filtry polaryzacyjne XS-Pro HTC bywają stosowane zamiast filtrów UV-Haze, pełniąc rolę filtrów ochronnych w czasie fotografowania i filmowania w plenerze.
źródło: Schneider Optics GmbHW górnej części oprawki filtra UV-Haze o grubości zaledwie 3 milimetrów znajduje się dodatkowy gwint pozwalający łączyć z innym filtrem lub zamocować dekielek typu snap-on. Tak samo jak serie F-pro i T-Pro, filtry XS-Pro UV-Haze wykorzystują najlepszym szkło optyczne Schott oraz niezwykle wytrzymałe i odporne na zużycie gwintów oprawki ze stopu mosiądzu.Szkło optyczne Schott

Podstawą każdego filtra fotograficznego B+W jest wysokiej klasy szkło optyczne, którego odpowiednio dobrane właściwości optyczne i fizyczne, pozwalają wykorzystać pełen potencjał obiektywu na którym zamontowany jest filtr. W produktach B+W od początku stosowane jest najwyższej klasy szkło optyczne niemieckiej firmy Schott, które w połączeniu z powłokami MRC i MRC nano, gwarantuje neutralny wpływ na charakterystykę barwną i zachowuje maksymalną rozdzielczość optyczną obiektywu.

Szkło optyczne Schott w formie walców przed cięciem i szlifowaniem na filtry. 

źródło: Schneider Optics GmbH

schott_glass_test.JPG

Kontrola jakości optycznej szkła filtra B+W z wykorzystaniem aparatury metrologicznej

źródło: Schneider Optics GmbH
Mosiężna oprawka - poczuj solidność filtra już przy pierwszym kontakcie

Filtry B+W od lat znane są z ponadprzeciętnej wytrzymałości i trwałości. Potwierdzają to sami fotografowie, którzy do dziś z powodzeniem użytkują swoje filtry B+W zakupione kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. Oprawki filtrów B+W swoje unikalne właściwości mechaniczne zawdzięczają wykorzystaniu mosiądzu, który w porównaniu z powszechnie stosowanymi stopami aluminium jest znacznie bardziej odporny na uderzenia, ma bardzo dobre właściwości ślizgowe oraz nie utlenia się w kontakcie z wodą morską.

źródło: Schneider Optics GmbH

Proces toczenia oprawek filtrowych serii XS-Pro

źródło: Schneider Optics GmbH

Gwinty wykonane z mosiądzu zużywają się znacznie wolniej niż aluminiowe, gdyż nie ulegają zatarciu w aluminiowych i magnezowych obudowach obiektywów. Ma to szczególne znaczenie podczas w pracy w terenie, gdzie występują zmienne warunki pogodowe oraz możliwe zapylenie i zapiaszczenie. Mosiężna, lakierowana proszkowo na czarny mat oprawka, stosowana jest we wszystkich filtrach B+W serii XS-Pro, F-Pro oraz T-Pro. Stop mosiądzu, dzięki swoimi właściwościom chemicznym, fizycznym i mechanicznym od ponad stu lat wykorzystywany w produkcji instrumentów optycznych, zapewniając im niezrównaną precyzję działania i długowieczność.

źródło: Schneider Optics GmbH

Każda oprawka filtra po wytoczeniu poddawana jest szczegółowej kontroli jakości i wymiarów z wykorzystaniem precyzyjnej aparatury mikrometrycznej. Gwarantuje to zachowanie wymaganej precyzji działania filtra pod kątem wielokrotnego wkręcania i wykręcania przez cały okres eksploatacji.

Mikrometryczna kontrola grubości oprawki filtra po wytoczeniu.

źródło: Schneider Optics GmbH

Zweryfikowana pod kątem jakości toczenia i wymiarów oprawka jest następnie lakierowana proszkowo na czarny mat, co zapobiega powstawaniu refleksów świetlnych i jednocześnie chroni jej powierzchnię przed zarysowaniami. Następnie za pomocą lasera, wypalane są na niej oznaczenia, których charakterystyczny złotawy kolor potwierdza użycie mosiądzu z którego są wykonane.

Laserowy proces znakowania oprawek filtrów B+W

źródło: Schneider Optics GmbH
Powłoki MRC i MRC nano

W czasie gdy wielu producentów filtrów prześciga się w technologii i liczbie warstw antyrefleksyjnych, B+W od ponad trzydziestu lat potwierdza, że opracowana przez nich w 1985 roku innowacyjna formuła MRC (Multi Resistant Coating) oraz udoskonalona współcześnie wersja MRC nano, wciąż stanowi wzorzec jakości i skuteczności działania powłok antyrefleksyjnych i ochronnych. Stosowane w filtrach B+W oraz w wybranych obiektywach Schneider powłoki MRC i MRC nano, przyczyniają się do wiernego odwzorowania barw i skutecznej eliminacji odblasków, chroniąc jednocześnie szkło filtra i przednią soczewkę obiektywu przed zarysowaniami oraz zabrudzeniami.

źródło: Schneider Optics GmbH

Każdy filtr B+W sygnowany MRC nano wykonany jest z najwyższej jakości szkła optycznego Schott, pokrytego obustronnie 8 warstwami antyrefleksyjnymi (łącznie 16 warstw na filtr) oraz dodatkową warstwą nano (także obustronnie), która zapobiega utrzymywaniu się kurzu i kropel wody na powierzchni filtra, jednocześnie chroniąc szkło przed zarysowaniem oraz zabrudzeniami.Proces próżniowego napylania warstw antyrefleksyjnych MRC nano 

na powierzchniach szkieł filtrów B+W. 

źródło: Schneider Optics GmbH

Wizualna kontrola jakości szkieł filtrowych oraz warstw antyrefleksyjnych MRC nano.
źródło: Schneider Optics GmbH
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Używamy Ciasteczek w celu personalizacji / dostosowania strony dla Użytkowników.
Pozostając na stronie akceptujesz zgodę na stosowanie przez nas Ciasteczek / Cookies.